Hakkımızda

ARTA Tekstil Ltd., dünyanın önde gelen hazır giyim üreticilerine yüksek kalitede mamul dokuma kumaşlar sunmaktadır.

Türkiye ve Avrupa'daki önemli moda markalarının ve zincir mağazalarının tercih ettiği kumaş tedarikçisidir.

ARTA Tekstil, 1988 yılındaki kuruluşundan bu yana yüksek kaliteli mamul dokuma kumaşların önde gelen üreticilerinden ve ihracatçılarındandır. ARTA Tekstil sektördeki öncülüğünü 1959'dan bugüne uzanan aile geleneğini dinamik ve yenilikçi anlayışla geliştirerek sürdürmektedir.

ARTA Tekstil, üretimini Çorlu'daki toplam 50.000 m2 alan üzerinde 20.000 m2'lik boyahanesinde sürdürmektedir. Merkez ofis ve showroom ise İstanbul - Merter'de yer almaktadır.

Firmamız, kaliteye adanmış 300 çalışan ile aylık 4 milyon metre boyalı veya baskılı dokuma kumaş üretim kapasitesine sahip olup ürün yelpazesini yıllar içinde genişleterek ileri teknoloji makine ve modern donanımlı laboratuar tesislerine sürekli yatırım yapmaktadır.

ARTA, konfeksiyon üreticilerine üst ve alt grup için yüksek kaliteli dokuma kumaş çeşitleri sunmaktadır. Ayrıca boyahanesinde fason olarak sektörün boya-baskı-apre ihtiyacına cevap vermektedir. Yapılan işlemlere indigo, sülfür, polysufür, dispers, pigment, reaktif ve indanthren boyama, reaktif - pigment - dispers rotasyon baskı ile dijital reaktif baskı da dahildir.

Ayrıntılı açıklamalar için lütfen ÜRÜNLER ve FASON İŞLEMLER bölümlerine bakınız.

Kumaş çeşitlerimize çok çeşitli boyama, baskı, kaplama yöntemleri ve bunların kombinasyonları uygulanmaktadır. Bizi rakiplerimizden ayıran yenilikçi karma işlemlerimiz, müşterilerimize üretimlerinde rekabet avantajı sağlamaları nedeni ile oldukça ilgi görmektedir. Boya/baskı/kaplama işlemlerini birleştirerek sunduğumuz ürünler tercih edilmektedir.

Sektörümüzde sürekli değişen eğilimlerle esneklik ve kısa terminin öneminin farkında olan ARTA, müşteri taleplerini hızlı bir şekilde karşılayarak uzun vadeli işbirliği gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Müşterilerimizi yüksek kalite standartlarına olan bağlılığımızı ve geniş ürün yelpazemizi birinci elden görmeleri için her zaman Merter - İstanbul'daki showroom'umuza ve Çorlu'da bulunan fabrikamıza bekler, ziyaretlerinden memnuniyet duyarız.

ARTA, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, Oekotex100 15.HTR.71990 ve Marks & Spencer ECP No: TK 00027 sertifikalarına sahiptir. Inditex Group'un onaylı firmalar listesindedir ve kayıtlı tedarikçisi olarak kumaş ihracatı yapmaktadır.

ARTA Tekstil;
İstanbul Sanayi Odası - İSO
İstanbul Ticaret Odası - İTO
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası - ÇTSO
İstanbul Tekstil ve Hammaddeler İhracatçılar Birliği - İTHİB üyesidir.